menu
CZ
Registrace Vše o nákupu Košík 0

Baňky

Výraz laboratorní baňky označuje širokou škálu laboratorních nádob, které spojuje jejich tvar: široké tělo a užší hrdlo. Podobně široká je i škála jejich použití. Baňky lze využívat k přechovávání kapalin a celé řadě laboratorních procesů: ohřívání nebo chlazení kapalin, destilaci, krystalizaci, titraci a podobně. Mezi oblíbené druhy baněk zastoupené v našem portfoliu patří:

  • Erlenmeyerovy baňky: baňky s charakteristickým kónickým tvarem a plochým dnem. Používají se pro zahřívání, přechovávání kapalin, krystalizaci, navažování nebo jako reakční nádoby pro procesy, při kterých neuniká plyn nebo pěna.
  • Titrační baňky: širokohrdlé baňky s kulatým tvarem a plochým dnem umožňují bezproblémové přidání titračního činidla, díky tenké stěně je lze zahřívat a provádět titrace za horka.
  • Destilační baňky se zábrusem: zábrus pomáhá vytvořit těsný spoj, který zabrání unikání nebo usazování látek. Lze s nimi pracovat za sníženého tlaku. Najdete je v samostatné sekci.

Baňky jsou nejčastěji vyrobeny z vysoce kvalitního borosilikátového skla, za jehož kvalitu ručí ochranné značky DURAN® a PYREX. V naší nabídce najdete také plastové baňky.